Odpowiednie przygotowanie płyty to podstawa

Paznokcie czerwone

Zadbane dłonie, na których można odnaleźć stylowy manicure to wizytówka każdej eleganckiej kobiety. Nic zatem dziwnego, że wiele pań decyduje się na stylizację hybrydową która nie tylko wygląda efektownie, ale również jest trwała (lakier na paznokciach może przetrwać nawet do trzech tygodni). Aby jednak tak się stało, musisz pamiętać o tym, by przed nałożeniem wszystkich produktów, dokładnie przygotować płytkę. Wbrew pozorom — jest to pierwszy i najważniejszy etap, którego nie można pominąć. Jeżeli nie przygotujesz odpowiednio paznokcia, ani VV baza, ani pozostałe produkty nie będą się na nim trzymać, co oznacza, że cały czas poświęcony na stylizację, pójdzie na marne.

Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli wybierasz się do salonu kosmetycznego, zwróć uwagę na to, czy kosmetyczka przykłada się do odpowiedniego przygotowania płytki. Jeśli w przyszłości chciałabyś samodzielnie wykonywać zdobienia, zapamiętaj, jakie czynności powinno się po kolei wykonać. Zanim na Twoje paznokcie zostanie nałożony lakier, pamiętaj, aby dokładnie je zmatowić, a następnie odtłuścić. Po odtłuszczeniu należy odczekać, aż paznokcie będą całkowicie suche. Dzięki temu baza i pozostałe warstwy będą się dobrze trzymać. Pamiętaj również, aby dokładnie odsunąć skórki. Ich zalanie może skutkować nie tylko pojawieniem się reakcji alergicznej (lakiery hybrydowy jest produktem, który przeznaczony jest na płytkę paznokcia, a nie na skórę), ale również późniejszym odpryskiwaniem lakieru.

Jeżeli okaże się, że Twoje paznokcie są w złym stanie lub jeśli zmagasz się z rozmaitymi chorobami dermatologicznymi, które, zaniechaj nakładania hybrydy. Trafiając do profesjonalistki, możesz być pewna, że nie wykona ona zabiegu, a jedyne co zrobi to wyśle Cię do domu. Jeżeli jednak trafisz na nieuczciwą manikiurzystkę, która chce jedynie zarobić, nałoży Ci lakier, szkodząc Twojemu zdrowiu i paznokciom. Musisz zatem wiedzieć, że hybryda nie sprawdzi się w przypadku, kiedy masz grzybicę, jak również jeśli na Twoich paznokciach widać przebarwienia lub kiedy płytka jest cienka i popękana. W takich wypadkach nie możesz zdecydować się na manicure hybrydowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *