Żel do paznokci — jak nie popełniać błędów?

Paznokcie

Kobiety, którym zależy na trwałym i ładnym manicure, bardzo często decydują się na wykonanie zdobienia na bazie żelu do paznokci. Nic w tym dziwnego, prawidłowe zastosowanie metody pozwala cieszyć się ładną płytką co najmniej przez try tygodnie. Aby jednak metoda była w pełni bezpieczna, pamiętaj o tym, że musisz stosować się do określonych zasad. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do uszkodzenia paznokcia. O czym zatem warto pamiętać?

Usuwanie żelu — różne żele — różne metody

Lakier żelowy jest pojęciem niezwykle ogólnym. Przyglądając się wielu grupom produktów, śmiało można stwierdzić, że istnieje kilka podgrup produktów, które trzeba traktować w odmienny sposób, jeśli chodzi o nakładanie i zdejmowanie. Musisz mieć bowiem na uwadze, że jeżeli źle nałożysz i zdejmiesz żel, powinnaś liczyć się z tym, że uszkodzisz płytkę paznokcia. Nie, nie chcemy Cię straszyć, a jedynie uświadomić, jak ważna jest kontrola produktów, które nakładane są na Twoje paznokcie. Pamiętaj również, że na rynku pojawiają się coraz to nowe produkty o rozmaitych składach, co oznacza, że nie można polegać na jednej metodzie nakładania i zdejmowania żelu. Aby mieć pewność, że robisz to w prawidłowy sposób, zawsze zapoznaj się z instrukcją producenta.

Usuwając żel do paznokci z płyty nigdy się nie spiesz. Pamiętaj, że jest to specyficzny rodzaj lakieru, który potrzebuje czasu, zarówno podczas piłowania, jak i usuwania go za pomocą acetonu. Aby produkt odpowiednio się rozpuścił i nie uszkodził płyty podczas zdejmowania, musisz dać mu trochę czasu. Specjalna foli lub płatek kosmetyczny, który został umieszczony na paznokciach, musi na nich pozostawać minimum 10 minut.

Po usunięciu żelu pamiętaj, aby zarówno na płytkę paznokcia, jak i na skórki nałożyć specjalną oliwkę, która odpowiednio nawilży paznokcie i ich okolice. Musisz bowiem wiedzieć, że aceton jest preparatem, który wysusza. Jeżeli odpowiednio nawilżysz wspomniane miejsca, możesz mieć pewność, że skórki nie zaczną się brzydko zadzierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *