Paznokcie muszą odpocząć – dlaczego warto robić przerwy między jednym a drugim manicure hybrydowym?

Paznokcie u stóp

Każda kobieta chciałaby mieć piękne paznokcie, którymi mogłaby się pochwalić wśród swoich znajomych. Nic zatem dziwnego, że niektóre kobiety cały czas noszą manicure hybrydowy, pozwalający nie tylko na ciekawe zdobienia, ale także wzmacniający płytkę paznokcia, co pozwala na noszenie długich paznokci. Choć mówi się, że hybryda jest w pełni bezpieczna dla płyty, musisz mieć na uwadze, że często używane lakiery hybrydowe UV mogą osłabiać płytkę paznokcia, przez co po usunięciu lakieru ta staje się wysuszona i łamliwa. Dlatego też zaleca się co jakiś czas robienie detoksu od hybrydy. Co daje taki zabieg? Co ile trzeba rezygnować z paznokci hybrydowych, aby dać im odpocząć?

Przerwa jest konieczna!

Niestety ciągłe nakładanie hybrydy, jedna po drugiej to błąd, który popełnia wiele kobiet. Nie da się ukryć, że jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ale trzeba pamiętać o paznokciach, dla których brak przerwy może być opłakany w skutkach. Choć mogłoby się wydawać, że naturalne paznokcie pozbawione hybrydy nie wyglądają eleganckie, musimy od czas do czasu pokazać się z takimi dłońmi. Płytka paznokcia potrzebuje bowiem oddechu od ciągłych stylizacji. Decydując się na przerwę w robieniu manicure hybrydowego, przeznacz ten czas na regenerację. Pomogą Ci w tym odżywcze olejki (najlepsze są te oparte na rycynie lub wykonane z jojoba), którymi będziesz mogła smarować nie tylko płytkę, ale także okalające ją skórki. Jeśli nie jesteś przekonana do naturalnych paznokci, które nie są pokryte żadnym zdobieniem, zdecyduj się na manicure japoński lub nałóż na paznokcie odżywkę, która nada im niebywałego blasku.

Pamiętaj także, żeby zawsze zdejmować hybrydę zgodnie ze sztuką kosmetyczną. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że nie uszkodzisz płytki, dzięki czemu jej regeneracja będzie przebiegała znacznie szybciej. Nie zrywaj zatem lakieru, a usuwaj go za pomocą acetonu, który rozpuści hybrydę, dzięki czemu będziesz mogła ją bez problemu usunąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *