Manicure hybrydowy — błędy, których nie można popełniać

Paznokcie - malowanie

Istnieje wiele teorii na temat manicure hybrydowego i jego złego wpływu na płytkę paznokcia. Jedno jest pewne — jeśli stylizacja zostanie przeprowadzona prawidłowo, nie może być mowy o uszkodzeniu płyty. Niestety wiele pań, które wykonuje zdobienie na własną rękę, robi to nieprawidłowo, czym szkodzą sobie i swoim paznokciom, a następnie rozsiewają teorię, że ich paznokcie są w złym stanie przez to, że do stylizacji wykorzystały lakiery hybrydowe. Jeżeli chciałabyś spróbować swoich sił w stylizacji paznokci hybrydą, jednak boisz się, że możesz zaszkodzić nie tylko płytce, ale również swojemu zdrowiu, zapoznaj się z tym i innymi wpisami, w których omawiamy najczęściej popełniane błędy. Wiedza ta pozwoli Ci bezpiecznie przeprowadzić stylizację paznokci.

Sterylizuj narzędzia!

Przyglądając się wykonaniu manicure hybrydowego, nie sposób nie odnieść wrażenia, że jest to bezpieczny rodzaj stylizacji, pod warunkiem, że przestrzega się pewnych zasad. Jedną z nich jest z pewnością regularna sterylizacja narzędzie. Pamiętaj o tym, nawet jeśli zdobienia wykonujesz na własnych paznokciach w domowym zaciszu.

Choć kosmetyczki powinny wiedzieć o tym, że sterylizacja narzędzi po każdym zabiegu jest obowiązkowa, zdarza się, że nie wykonują tej czynności regularnie. Niestety takie zachowanie może być tragiczne w skutkach. Okazuje się, że zaniechanie sterylizacji lub jej niedokładne przeprowadzenie może spowodować, że klientki narażone są na poważne schorzenia, które nie zawsze można wyleczyć. Mowa tutaj nie tylko o HIV, ale także o wirusowych zapaleniach wątroby typu B lub C. I choć prawdopodobieństwo zakażenia jest naprawdę znikome, nie warto ryzykować i wybierać sprawdzone salony kosmetyczne lub stylizację wykonywać samodzielnie. Jeżeli zdecydujesz się jednak na wizytę u kosmetyczki, zapytaj na początku w czym steryzliwane są poszczególne narzędzia. Jeśli w autoklawie medycznym, możesz spokojnie usiąść na fotel. Jest to bowiem urządzenie, które idealnie wyjaławia narzędzia i eliminuje drobnoustroje chorobotwórcze. W tym urządzeniu sterylizowane są narzędzia chirurgiczne używane do przeprowadzania operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *