Manicure hybrydowy – jak przygotować płytkę do nałożenia? Zdejmowanie również jest ważne!

Paznokcie - hybrydy

Jeżeli boisz się manicure hybrydowego, ponieważ myślisz, że po jego nałożeniu zniszczysz sobie płytkę, uspokajamy — sama stylizacja nie ma wpływu na płytkę paznokcia. To, co może ją uszkodzić i doprowadzić do reakcji uczuleniowej to niewłaściwa aplikacja, a także zdejmowanie zdobienia. O czym zatem należy pamiętać, aby mieć pewność, że nie uszkodzi się paznokci? Jak zdejmować i nakładać VV hybrydy?

Co może powodować źle zdjęty lakier?

Abyś miała pewność, że Twoja płytka nie zostanie uszkodzona, pamiętaj o tym, aby prawidłowo zakładać i zdejmować lakier hybrydowy. Najlepszą metodą zdejmowania hybrydy jest użycie acetonu, który rozpuści poszczególne warstwy, Pod żadnym pozorem nie odrywaj lakieru (nawet jeśli dojdzie do jego naderwania) i nie zeskrobuj go. Na cenzurowanym jest także piłowanie poszczególnych warstw. Decydując się na powyższe metody jest bardziej niż pewne, że uszkodzisz płytkę. Jeżeli kosmetyczka zaproponuje Ci którąś z powyższych metod, pamiętaj, że nie powinnaś poddawać się tego typu zabiegowi. Zwróć jej uwagę, a najlepiej opuść salon, by nie doprowadzić do opłakanego w skutkach zdjęcia lakieru.

Jedną z metod, którą chętnie wykorzystuje się w salonach kosemtycznych jest zdejmowanie lakieru hybrydowego frezarką. Możesz poddać się takiemu zabiegowi, jednak pamiętaj o tym, że tylko doświadczona manicurzystka jest w stanie zrobić to dobrze. Jeśli trafisz do osoby, która dopiero uczy się wykorzystania tego narzędzia, musisz liczyć się z tym, że może uszkodzić Ci płytkę paznokcia.

Jak widać powyżej — najbezpieczniejszą metodą będzie użycie acetonu. Nałóż na płytkę wacik nasączony preparatem, a następnie owiń palec niewielkim kawałkiem folii aluminiowej. W ten sposób zapobiegniesz wywietrzeniu acetonu. Odczekać 10 do 20 minut, aż lakier się rozpuści, a następnie usuń go za pomocą drewnianego patyczka. Wygładź płytkę miękkim pilniczkiem i gotowe. Paznokcie z pewnością będą Ci wdzięczne za tę metodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *