Co powoduje odpadanie lakieru hybrydowego?

Paznokcie

Każda kobieta chciałaby, aby jej paznokcie zawsze wyglądały idealnie. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie panie, decydując się na manicure hybrydowy, nie potrafią dobrze nałożyć lakieru, przez co kolorowe hybrydy odpadają lub nie wyglądają efektownie. O czym zatem należy pamiętać, aby mieć pewność, że lakier będzie wyglądał jak nałożony w profesjonalnym salonie kosmetycznym?

Dwie cienkie lepsze, niż jedna gruba

Nakładając lakier hybrydowy, pamiętaj o tym, że każda warstwa powinna być niezwykle cienka. Warto zatem nałożyć dwie cienkie warstwy lakieru, które szybko się utwardzą, aniżeli stawiać na jedną grubą, która nie tylko będzie musiała suszyć się dłużej, ale również, nie będzie wyglądała estetycznie. Jeżeli nałożysz zbyt grubą warstwę lakieru, ten może się marszczyć i odpryskiwać. Niektóre lakiery, np. transparentne lub takie, które nie kryją zbyt dobrze, wymagają nałożenia kolejnej warstwy. Dobrze jest jednak nałożyć trzecią cienką warstwę, niż aplikować dwie grube. Efekt na pewno będzie o wiele lepszy.

Kolejną rzeczą, o której musisz pamiętać jest prawidłowe zabezpieczenie brzegu paznokcia. W przeciwnym razie mogą dostać się pod niego pęcherzyki powietrza, co spowoduje jej odklejanie się. Możesz zatem w najmniej oczekiwanym momencie znaleźć swoje paznokcie na kurtce, czy w wannie podczas relaksującej kąpieli. Mając to na uwadze pamiętaj, aby brzeg paznokcia odpowiednio zabezpieczyć — wystarczy go zamalować i utwardzić. Dzięki temu powietrze nie będzie miało możliwości dostania się pod lakier, a tym samym manicure będzie niezwykle trwały i efektowny.

Pamiętaj o aspektach poruszonych w powyższym wpisie, a także w innych dotychczasowych wpisach. Dzięki nim nie tylko będziesz mogła uniknąć karygodnych błędów, ale także nauczysz się robić paznokcie hybrydowe z prawdziwego zdarzenia, które będą trwałe i efektowne, a dodatkowo na pewno zyskasz uznanie koleżanek, które będą Ci zazdrościły zawsze pięknego manicure.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *